طراحی لباس

بهترین آموزشگاه طراحی لباس در بندرعباس

آموزشگاه طراحی لباس در بندرعباس

در ابن مقاله قصد داریم تا با بهترین آموزشگاه طراحی لباس در بندرعباس را باهم مرور کنیم

در هر شهر تعدادی آموزشگاه هست ولی ایا خروجی تمام آنها یکی است؟در جواب باید به شما بگم خیر

نوشته های مشابه

هر آموزشگاه طراحی لباس در بندرعباس نسبت به ایتم های سر فصل ها , امکانات,اساتید و … از هم مجزا میشوند.در این مقاله ما میخواهیم به شما کمک کنیم تا بهترین آموزشگاه را برای طراحی لباس خود انتخاب کنید.

آموزشگاه طراحی لباس در بندرعباس فنان

آموزشگاه طراحی لباس فنان

در این مقاله قصد دارم کمی در مورد سر فصل های دوره طراحی لباس آموزشگاه فنان براتون بگم و اینکه این سرفصل ها نتیجه تلاش شبانه روزی بسیاری از افراد با تجربه و متخصص این حوزه و طبق سرفصل های استاندارد روز دنیا طراحی شده که طبق مصاحبات با فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه های معتبرکشور و حتی چندین دانشگاه معتبر بین المللی ،

اعتراف نمودند که تعداد زیادی از این سرفصل ها در هیچکدام از دانشگاه های داخلی و برخی بین المللی به هیچ عنوان طی گذراندن دوره تحصیلی تدریس نگردید.

تلاش ما بر این بوده که تا جایی که بتوانیم با ارتباطاتی که ایجاد نموده ایم سرفصل هایی را تهیه نماییم تا سطح علمی و عملی شما علاقمندان در این حرفه بسیار جذاب و پردرآمد همتراز با استاندارها و متدهای روز دنیا باشد.

 

سر فصل های آموزشگاه طراحی لباس آموزشگاه فنان :

 

طراحی اندام و لباس

خود به ۲ بخش اندام و لباس تقسیم میگردد:

طراحی اندام

در طراحی اندام به شما عزیزان،ترسیم اندام های استخوانی یا ماهیچه ای، آموزش طراحی سروصورت، دست و پا،حجم دهی بدن سایه زنی بدن و چهره، طراحی اندام های مثلثی،گلابی، مستطیلی و … آموزش داده خواهد شد.

طراحی لباس

در طراحی لباس نیز آموزش ترسیم پیراهن،شلوار،یقه،آستین،حلقه آستین،دامن،کُـت،طراحی لباس مجلسی و … به شما نیز آموزش داده خواهد شد.

۲.مبانی طراحی لباس و رنگ شناسی

در مبانی طراحی لباس و رنگ شناسی ،هنرآموزان با عناصر بصری و انواع رنگ ها آشنا می شوند. مبانی طراحی لباس بدون شک چیزی که در تمام هنرهای تجسمی به چشم می خورد،مبانی می باشد.

منظور از عناصر بصری چیست؟

۱.نقطه

۲.خط

۳.حجم

۴.سطح

۵.بافت و …

که موارد فوق در کنار هم ترکیب شده و خالق یک اثر هنری می باشد که بصورت زیبا دیده شود و در این دوره شما هنرآموزان عزیز با شناخت و کاربرد هر کدام از موارد بالا آشنا خواهید شد.

و همچنین نیز عواملی که بروی عناصر بصری تاثیر گذار است را خواهید آموخت.

رنگ شناسی

در مبحث رنگ شناسی ،تضاد رنگ یعنی اینکه شما می آموزید که دو رنگ در یک تیپ یا پوشش همخوانی ندارد لذا زیبایی پوشش شما را از بین میبرد.

مکمل های رنگی یا همان ترکیب رنگ ها بدین معناست که از ترکیب چندین رنگ مختلف یک رنگ جدید و خاص خلق کنند که بتوان در رنگ بندی لباس از آن استفاده کنند تا زیبایی منحصر بفردی داشته باشد.

همچنین کار با گواش مدادرنگ،آبرنگ،پاستیل گچی، ماژیک رندوم، خودکارهای سفید،مدادهای طراحی آموزش داده میشودکه از ترکیب آن ها در ایجاد رنگ پوست ،رنگ لباس  و … بوجود می آید.

۳.طراحی لباس با متریال های مختلف(جنسیت سازی)

در ابتدا آشنایی با جنس های پارچه مثل: لی ، چرم ، دانتل ، گیپور ، خز ، پارچه های نخی ، ساتنی ، و … آشنا خواهید شد و در ادامه با جنس های مختلف پارچه مشغول طراحی خواهید شد.

۴.طراحی لباس صحنه و نمایش و مشاغل

علاقمندان عزیز همانطور که اسم عنوان مشخص می باشد، طراحی لباس های مربوط به صحنه های نمایش و مهم تر از آن آموزش طراحی لباس ها یا یونیفورم های مشاغل مختلف که این روزها بسیاری از کسب و کارها به نوع پوشش کارمندان و پرسنل خود، نظم و یکدست بودن نوع پوشش آن ها اهمیت می دهند که این روزها طراحان پوشاک از سفارش محصولات زیادی برای سازمان هاو مشاغل خصوصی برخوردار هستند.

۵.الگو سازی بروش مولر

(*مولا: روش مولر در اصل مربوط به کشور آلمان می باشد و در زبان آلمانی دو حرف پایانی هر کلمه که به  er  ختم میگردد آ تلفظ می شود، پس تلفظ صحیح آن مولا می باشد ، اما چون این نام مرسوم گردیده پس شما هم همان مولر تلفظ کنید:-) نکته ای بود که دوست داشتم زمانی که شما عزیزان این مقاله رو مطالعه می کنید ریشه نام این روش را بشناسید و بدانید که اصل این نام به کجا متعلق بوده)

در این روش هنرآموزان عزیز کشیدن الگوی لباس روی کاغذ را آموزش می بینند سپس بواسطه الگو کشیده شده، آن را روی پارچه قرار داده و پارچه را برش می دهند و آماده دوخت می شود.

چون متد مولر آلمانی هست و به اندام ایرانی ها بیشتر شباهت داشته، به این دلیل از متد مولر استفاده و تدریس میشود.

*برای آن دسته از دوستانی که وسواس دارن ونیاز به پرو ندارن وفیت بدن هست، از روی کتاب هاکوپیان تدریس خواهد شد.

۶.طراحی لباس بر اساس سبک و ملل

شما عزیزان با سبک پوشش ملت های مختلف  مانند: هندی، آفریقایی، آمریکایی، اسپانیایی، افغانی و … آشنا خواهید شد که در نهایت آموزش سبک های ملل مختلف به شما کمک خواهد کرد تا در طراحی های خود ار آن ها الهام گرفته و بتوانید یک طرح منخصربفرد و طبق سلایق متفاوت طراحی نمایید.

۷.پارچه سازی

جواهر دوزی، رُبان دوزی، رنگ آموزی روی پارچه، گلدوزی، آموزش بافت پارچه، بافت زیر و رو مثل بافت گلیم ، در یک کلام  یعنی توانایی این که طراحی خود را  روی پارچه بدوزیم .

۸.طراحی لباس با نرم افزار

ما حصل کلیه آموزش ها که در نهایت منجر به صرفه جویی در خرید مقواها، مداد رنگ و … که هزینه می باشد که میتوانید با یادگیری و استفاده از نرم افزار برای همیشه  برخی هزینه ها را که میتوان تمام آن ها را در یک نرم افزار پیاده نمایید.

به عنوان مثال:

خرید گواش های رتگ برای تهیه رنگ های اصلی و ثانویه که براحتی با یک جستجوی ساده در اینترنت میتوانید تمامی کد رنگ ها را یافته و به طرح خود رنگ های دلخواه را دهید.

ولی در نهایت پیش نیاز اموزش استفاده از نرم افزار آموزش کامل و تسلط شما در ۷ مبحث قبل می باشد. ممنون که تا انتها ما را همراهی نمودین و امیدوارم که از مطالب نهایت استفاده را کرده باشید.

مدرک بین المللی طراحی لباس در بندرعباس

در کلاس و آموزش طراحی لباس در بندرعباس ، هنرجویان طراحی لباس فنان  پس از گذراندن دوره میتوانند به صورت اختیاری نسبت به دریافت مدرک بین المللی پایان دوره طراحی مُد و لباس اقدام نمایند.

علاقمندان میتوانند مدرک بین المللی  GRS تحت لیسانس کشور انگلستان و اتحادیه اروپا که از معتبرترین مدارک ارائه شده در سطح بین المللی میباشد را دریافت نمایند .

لینک سایت :   www.grsgroupeu.com

نمونه طراحی فیگور هنرجو های آموزشگاه طراحی لباس فنان

 

آموزشگاه فنان برای اولین بار در سراسر کشور دوره های طراحی لباس را بصورت پکیج های ویدیویی برای شما علاقمندان به این حرفه آماده نمود تا در هر نقطه ای از دنیا که هستید بدون هیچ محدودیت جغرافیایی و یا محدودیت در زمان بتوانبد در هر لحظه که میخواهید این ویدیوهای با کیفیت که هیچگونه تفاوتی با دوره های حضوری ندارد را تماشا نمایید و از آموزش تان لذت ببرید.

لینک مشاهده و خرید پکیج ها

آیا امکان اقساط برای پرداخت هزینه وجود دارد ؟

در واقع آموزش هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری برای کسب و کار آینده خودتان است . بله ، ما امکان پرداخت طی دو مرحله را برای شما فراهم کرده ایم . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مالی کلیک نمایید و با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

برای اطلاعات بیشتر به صفحات زیر مراجعه کنید

وبسایت  اینستاگرام    واتساپ

شعبه شیراز
شعبه تهران

آموزشگاه طراحی لباس در بندرعباس لیماک

آموزشگاه طراحی لباس  لیماک با هدف آموزش کاربردی الگوسازی و دوخت ، طراحی کاربردی لباس و … فعالیت خود را آغاز نموده است . از اصلی ترین اهداف مدرسه مد لیماک تحقیق در باب چهارچوب های بین المللی و استاندارد های جهانی آموزشی ، همسان سازی و پیاده سازی این چهارچوب ها در فصل های آموزشی خود می باشد . یکی از مهم ترین چهارچوب های جهانی ، آموزش با هدف آینده نگری در باب آینده شغلی و اهداف هنرجویان است. چرا که تمام تلاش آموزشگاه ها و موسسات دنیا ، آماده سازی مسیر شغلی هنرجویان برای ورود به بازار کار و عرصه رقابت مد و فشن است . در لیماک بهترین ها در انتظار شماست .

کلاس طراحی لباس در بندر عباس
فضای آموزشگاهطراحی لباس لیماک

سر فصل های دوره طراحی لباس ترم یک

تعداد جلسه : ۳ 

طول جلسه : ۲۱ ساعت  استاد : الناز حدیدی
عناوین مهم دوره : سر فصل های دوره
طراحی فیگور جلسه اول :  طراحی فیگور ، آشنایی با اجزای اندام ، انواع خطوط بر روی لباس
تدابیر خطی جلسه دوم :  طراحی اجزای لباس ، آشنایی با اتواع یقه ها و خلاقیت در یقه ها ، آشنایی با انواع آستین ها و خلاقیت در طراحی آستین ها ، آشنایی با طراحی حالات مختلف دست و پا
سایه روشن و انواع چین ها با مداد جلسه سوم :  آشنایی با انواع دامن ها و شلوار ها و خلاقیت در دامن ها و شلوار ها ، طراحی چین و شکن ها و سایه روشن روی اندام و لباس
انواع یقه ها ، آستین ها ، دامن ها و شلوار ها

سر فصل های دوره طراحی لباس ترم دو

تعداد جلسه : ۴   طول جلسه : ۲۸ ساعت   استاد : الناز حدیدی
عناوین مهم ترم ۲ طراحی لباس سر فصل های دوره
مبانی تئوری رنگ جلسه اول : آشنایی با مبحث رنگ شناسی ، ساختن تونالیته و دایره رنگ و تضاد های رنگی ، کار با گواش
همنشینی رنگ ها در لباس جلسه دوم  : شناخت هم نشینی رنگ ها بر اساس فرهنگ ، فصل ، اقلیم ، مشتری و نوع لباسی که طراحی می شود ضمن کار با مداد رنگی .
بررسی رنگ های مناسب هر فصل ضمن بررسی پارچه های مناسب آن فصول جلسه سوم : ادامه مبحث همنشینی با رنگ ها و کار با مارکر و مداد رنگی
آشنایی با رنگ های مناسب هر رنگ پوست جلسه چهارم : پارچه شناسی و طراحی لباس بر اساس پارچه ها و کار با آب رنگ
آشنایی با رنگ های مناسب مشاغل

سر فصل های دوره طراحی لباس ترم ۳

تعداد جلسات : ۴  طول جلسات : ۲۸ ساعت    استاد : الناز حدیدی
عناوین مهم ترم ۳ طراحی لباس سرفصل های دوره
خلاقیت جلسه اول : آشنایی با مباحث کالکشن سازی روند کار برند های بزرگ دنیا بر اساس عناصر درونی و عناصر بیرونی
کالکشن سازی جلسه دوم : نحوه خلاقیت و ایده گرفتن از کانسپت و طراحی خلاقانه
برندهای دنیای مد جلسه سوم : رنگ شناسی و پارچه شناسی کالکشن بر اساس چیدمان های مختلف
پرتفولیو جلسه چهارم : استاندارد سازی و شناخت شیوه های طراحی برای تولید در سطح صنعتی

برای اطلاعات بیشتر آموزشگاه طراحی لباس لیماک به شبکه های مجازی زیر مراجعه کنید

وبسایت   اینستاگرام 

شماره تماس : ۰۹۳۸۵۵۹۷۶۵۷

آدرس : بندرعباس ، چهاراه راه داماهی ، داماهی ۲۲/۱ ، روبه‌روی قهوه پدر ، ساختمان جاوید طبقه ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیاز به کمک دارید؟ با ما چت کنید!
سوالی دارید؟
سلام! جهت ارتباط با پشتیبان کلیک فرمایید
ما معمولاً در کمتر از چند دقیقه پاسخ شما را می دهیم 😉