طراحی لباس

۵ از بهترین آموزشگاه طراحی لباس در اصفهان

بررسی کلاس های طراحی لباس در اصفهان

چه شما تازه کار باشید و به دنبال یادگیری مبانی طراحی لباس هستید، یا طراح حرفه‌ای که به دنبال به‌روزرسانی دانش و مهارت‌های خود هستید، این آموزشگاه‌ها می‌توانند نیازهای شما را برآورده کنند.در این مراکز، هنرجو ها با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز، فرصت یادگیری و تجربه کاری در محیطی حرفه‌ای را خواهند داشت. از دیگر ویژگی‌های این آموزشگاه‌ها، معرفی دوره طراحی لباس مختلف با توجه به سطح دانش و تجربه دانشجویان است.

با پیوستن به این کلاس طراحی لباس در اصفهان، شما فرصت خواهید داشت تا با استفاده از دانش و تجربه اساتید، خلاقیت خود را به چالش بکشید و لباس‌هایی منحصر به فرد و خلاقانه طراحی کنید. همچنین، با توجه به موقعیت جغرافیایی این آموزشگاه‌ها در اصفهان، فرصتی برای آشنایی با فرهنگ و هنر محلی این شهر زیبا را نیز خواهید داشت.

نوشته های مشابه

آموزشگاه طراحی لباس فنان

 

آموزشگاه طراحی لباس در اصفهان
در این مثاله باهم بهترین آموزشگاه طراحی لباس در اصفهان را بررسی میکنیم

اولین نکته نگرانی هنرجو از کلاس انلاین طراحی لباس پشتیبانی نامناسب آموزشگاه ها با روش های قدیمی است.

به همین دلیل آموزشگاه فنان برای هنرجو های خود پکیج های ودیویی از پیش ضبط شده را  با بالترین کیفیت تصویری به عنوان پکیج انلاین ارائه میدهد.

مزایای پکیج آموزشی انلاین آموزشگاه  طراحی لباس در اصفهان فنان:

 1. در اختیار داشتن ویدیوها و تماشای آن در هر لحظه و هر مکان
 2. پشتیبانی تمامی اساتید جهت رفع مشکلات و سوالات شما

مدرک طراحی لباس آموزشگاه فنان بعد از گذراندن دوره ،یک گواهی پایان دوره از سوی موسسه برای هنرجویان صادر میگردد .

هنرآموزان عزیز پس از گذراندن دوره میتوانند به صورت اختیاری نسبت به دریافت مدرک بین المللی پایان دوره طراحی لباس اقدام نمایند و مدرک بین المللی  GRS تحت لیسانس کشور انگلستان و اتحادیه اروپا که از معتبرترین مدارک ارائه شده در سطح بین المللی میباشد را دریافت نمایند .

لینک سایت :   www.grsgroupeu.com

 

 

سرفصل دروس طراحی لباس در آموزشگاه فنان به شرح زیر است

 1. طراحی اندام و لباس : طراحی اندام شامل طراحی اندام های ماهیچه ای و استخوانی ، آموزش طراحی سر و صورت به همراه سایه زنی ، حجم دهی می باشد . طراحی لباس شامل آموزش ترسیم انواع لباس ها و قسمت های مختلف لباس همچون پیراهن ، شلوار ، کت ، لباس زنانه ، یقه ، آستین می باشد.
 2. مبانی طراحی لباس و رنگ شناسی: شناخت رنگ های متضاد و پرهیز از استفاده از آنها در طراحی لباس ريال شناخت رنگ های مکمل و ترکیب آنها جهت خلق مدلهای زیبای لباس
 3.  طراحی لباس با متریال های مختلف (جنسیت سازی)
 4. طراحی لباس صحنه ، نمایش و مشاغل 
 5. الگوسازی لباس به روش مولر
 6. طراحی لباس بر اساس سبک ملل
 7. پارچه سازی
 8. طراحی لباس با نرم افزار

نمونه کار کلاس طراحی لباس در اصفهان

آدرس : اصفهان خیابان شیخ صدوق جنوبی کوچه ۱۸ پلاک ۸۳

 آموزشگاه طراحی لباس در اصفهان دیبارت

مزایای آموزشگاه طراحی لباس دیبارت اصفهان

معمولا در آموزشگاه طراحی لباس در اصفهان به طور هم زمان چند رشته را آموزش میدهند. تفاوتی که موسسه دیبارت را از بقیه موسسات مجزا کرده این است که به صورت تخصصی فقط طراحی لباس را آموزش میدهد.

آموزشگاه  طراحی مد و لباس دیبارت اصفهان هم زمان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فنی حرفه ای کشور برای هنرجو های خود مدرک ارائه میدهد.و با ایجاد پرداخت اقساطی امکان آموزش و یادگیری را برای هنرجو ها راحت تر کرده است.

نمونه طراحی لباس آموزشگاه طراحی لباس در اصفهان دیبارت:

 

 

پکیج های آموزشی آموزشگاه طراحی لباس دیبارت :

 • پکیج دوره جامع طراحی لباس
 •  پکیج دوره فشرده طراحی لباس
 • پکیج تصویرسازی پیشرفته
 • پکیج مهارت‌های تئوری در فشن
 • پکیج الگو و دوخت مقدماتی تا پیشرفته

 

سر فصل های آموزشگاه طراحی لباس دیبارت

 • دوره آناتومی و فیگوراتیو

همانطور که می‌دانید اولین قدم در شروع طراحی لباس آشنایی کامل با استاندارد‌های کشیدن یک اندام متناسب است.
اگر می‌خواهید طراحی لباس را شروع کنید گام اول را با ما بردارید.
در درس آناتومی و فیگوراتیو هنرجو با نحوه کشیدن اندام ماهیچه‌ای و استاندارد و حرکات مختلف دست و پا، طراحی چهره و مو در حالات نیم رخ، سه رخ، تمام رخ، نحوه رنگ آمیزی اندام، پوست، مو و چهره به طور کامل آشنا می‌گردد و انواع طراحی فیگور ژورنالی را فرا می‌گیرد.
همه‌ی آموزش‌ها در این دوره از مبتدی هستند.

موسسه آموزشی طراحی مد و لباس دیبارت با ارائه دو مدرک همزمان از وزارت ارشاد و سازمان فنی و حرفه ای با ارائه دروس تخصصی به صورت تک درس و پکیج‌های آموزشی، همراهی اساتید با تجربه و گروه‌های درسی کم تعداد همواره در نظر داشته با کیفیت ترین دوره‌های آموزشی را به هنرجویان خود ارائه نماید

 • دوره استایلینگ

در دنیای مد و فشن امروز داشتن دانش استایلینگ برای طراحان لباس امری ضروری محسوب می‌شود، به‌طوریکه طراح با استفاده از این مهارت می‌تواند ورق را به سود خود برگرداند و با یک ارائه محصول بی‌نقص بهترین فروش را از طرح‌ها و کالکشن‌هایش داشته باشد، و یا حتی بعنوان مهارتی مجزا با خلق استایل‌های شخصی برای افرادی چون سلبریتی‌ها به کسب درآمد برسد.
موسسه آموزشی مد و لباس دیبارت با ارائه دو مدرک همزمان از وزارت ارشاد و سازمان فنی و حرفه ای با ارائه دروس تخصصی به صورت تک درس و پکیج‌های آموزشی، همراهی اساتید با تجربه و گروه‌های درسی کم تعداد همواره در نظر داشته با کیفیت‌ترین دوره‌های آموزشی را به هنرجویان خود ارائه نماید.

 • دوره الگوکشی مولر بالاتنه (پیشرفته)

فرآیند یک طراحی لباس موفق زمانی به نتیجه می‌رسد که اجرای آن نیز بدون ایراد و به خوبی انجام گیرد که البته این موضوع به مهارت شخص دوزنده در ساخت الگو، با توجه به طرح و اندام شخص موردنظر و اجرای آن است.  شما با گذراندن   دوره الگوکشی مولر بالاتنه (پیشرفته) به این مهارت دست پیدا خواهید کرد.

 • دوره الگوکشی مولر نازکدوزی (مقدماتی)

فرآیند یک طراح لباس موفق زمانی به نتیجه می رسد که اجرای آن نیز بدون ایراد و به خوبی انجام گیرد که البته این موضوع به مهارت شخص دوزنده در ساخت الگو، با توجه به طرح و اندام شخص موردنظر و اجرای آن است.  شما با شرکت در دوره‌ی  الگوکشی مولر نازکدوزی (مقدماتی) و دوره‌ی  الگوکشی مولر بالاتنه (پیشرفته)، کامل به این مهارت دست پیدا خواهید کرد.

 • دوره بازاریابی کسب و کار

راه اندازی یک کسب و کار برای هر فرد بسیار جذاب خواهد بود اما هر کسب و کار نوپایی در ابتدا برای شروعی بهتر نیاز به داشتن اطلاعاتی کلی از این حوزه دارد. چگونگی ارتباط و شناخت مخاطب، معرفی محصول، رصد رقبا، بررسی نقاط قوت و ضعف هر برند و.. مواردی است که در طراحی یک بیزینس پلن به آن پرداخته می‌شود.

 • دوره پارچه شناسی

آشنایی با خصوصیات الیاف تشکیل دهنده هر پارچه به شما کمک می‌کند تا در اجرای نهایی یک لباس، پارچه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین همخوانی با طرح و کاربرد موردنظرتان را داشته باشد. دوره  پارچه شناسی به شما کمک می‌کند تا با انواع الیاف و پارچه‌ها آشنا شوید و در طراحی‌های خود این  مهارت را به کار ببرید.

 • دوره تاپستری

تاپستری به نوعی از بافته‌های ساده اطلاق می‌شود که بر روی متریال‌های مختلفی اجرا می‌گردد. تاپستری یک نوع هنر تزیینی است که عمدتاً از پارچه یا  الیاف پشمی ساخته می‌شود. این هنر معمولاً از الگوها، تصاویر و طرح‌های هنری تشکیل شده است و معمولاً برای تزیین دیوارها یا سطوح دیگر استفاده می‌شود. تاپستری‌ها می‌توانند به صورت دستی بافته شده یا با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته تولید شوند. در گذشته بیشتر به عنوان دیوار کوب برای زیبایی یا گرم نگه داشتن خانه استفاده می شده ولی امروزه این هنر گسترش بیشتری پیدا کرده و در طراحی منزل و زیباسازی دکوراسیون استفاده میشود. آنچه که استفاده از تاپستری را زیباتر می‌کند تنوع در متریال‌های بکار برده شده بنا به خلاقیت فرد می‌باشد. می‌توان این هنر را زاییده مهارت و خلاقیت نامید.

 • دوره تدابیر بصری در طراحی لباس

آشنایی با فرم‌های مختلف اندام، شناخت ایراد‌های اندامی، همزمان با آگاهی از تاثیرات خطوط مختلف می‌تواند به ابزاری تبدیل شود تا یک طراح لباس موفق بتواند طرحی را که همزمان با زیبایی، عیوب اندامی شخص را نیز پوشش دهد را ارئه کند.

 • دوره جنسیت سازی پارچه و لباس

جنسیت سازی پارچه و لباس در واقع به تصویر کشیدن ویژگی‌های مختلف پارچه‌ها اعم از بافت، رنگ، جنسیت و نقش پارچه است. نشان دادن جنسیت و طرح پارچه مد نظر در لباس طراحی شده یکی از مهارت‌های طراحان لباس است که باعث برقراری ارتباط بهتر چشم بیننده و یا شخص سفارش دهنده با طراح لباس می‌شود.

 • دوره چاپ دستی و نقاشی روی پارچه

تزئینات روی لباس شاخه‌های مختلف و متنوعی دارد که یکی از قدیمی‌ترین آنها استفاده از نقاشی و طرح اندازی به وسیله رنگ بر روی لباس‌های ساده می‌باشد که قدمت آن به صدها سال‌ گذشته باز می‌گردد.

اینکه یک لباس ساده پس از نقاشی با ایجاد ارزش افزوده‌ به زیبایی دو چندان برسد مهارتی است که با گذراندن این درس کسب خواهد شد. دراین درس هنرجو ضمن آشنایی با انواع چاپ‌های مختلف یک آشنایی نسبی با مبحث چاپ پیدا می‌کند.

 • دوره خلاقیت و مودبرد در طراحی لباس

پیدا کردن روش‌هایی برای پرورش خلاقیت در طراحی از طریق به کار گرفتن مودبرد راهی است که شما را با دنیای متفاوتی در ایده یابی آشنا می‌سازد. خلاقیت هیچ ‌گاه پایانی ندارد اما راه‌های رسیدن به آن متفاوت است.

 • دوره رنگ شناسی تخصصی در لباس

علاوه بر طرح و مدل در یک لباس سومین اصل در یک طراحی موفق نحوه انتخاب و همنشینی رنگ‌های آن می‌باشد. در   دوره رنگ شناسی تخصصی در لباس  ضمن آشنایی با مفاهیم کلی رنگ و واژه‌های تخصصی، تاثیر تمامی این رنگ‌ها با یکدیگر در یک لباس را درک کرده و شروع به کاربرد این مفاهیم در لباس، طراحی‌ها و ست نمودن آن‌ها می‌نمایید.

 • دوره سبک شناسی

آشنایی با مفاهیم اولیه حوزه مد و فشن و بررسی بخش‌ها وسبک‌های  مهم تاریخی آن از موضوعات ضروری و البته بسیار جذاب دنیای مد محسوب می‌شود.اگر گام‌های اولیه رو محکم بردارید  قطعا ادامه مسیر برایتان میسرتر خواهد بود. در این دوره درباره تعاریف کلیدی و مهم مد و فشن و اتفاقات مهم تاریخی آن می‌آموزید  و با بیش از ۱۵ نوع سبک مختلف آشنا شده و در انتها با انجام پروژه جامع سبک شناسی  موارد و مطالبی که آموخته‌اید را ارائه می‌دهید.

 • دوره طراحی پوشاک

از مراحل اولیه ورود به دنیای طراحی لباس، آشنا شدن با چگونگی طراحی لباس‌های مختلف بر روی اندام، مدل‌ها و یادگیری نام‌ها و کاربرد هر کدام می‌باشد. در این دوره ضمن به دست آوردن مهارت طراحی لباس، با مشخصات لباس‌ها و طراحی اکسسوری‌های مختلف نیز آشنا خواهید شد.

 • دوره طراحی لباس زیر

کمتر شدن واردات در شاخه‌های لباس زیر زنانه، بازار خوبی برای فعالیت در این زمینه جهت علاقه‌مندان به کشف بازار‌های جدید در تولید فراهم نموده است. با کسب مهارت تخصصی در این زمینه خود را از دیگران متمایز کنید.

 •  دوره طراحی لباس کودک

آشنایی با آناتومی کودکان در سنین پایین و طراحی متناسب با هر دوره‌ی سنی نیاز به یادگیری اصولی و استاندارد مخصوص به خود را دارد. مهارت‌های رنگ‌شناسی برای کودکان، شناخت آناتومی کودک، سن کودک، قد و جنسیت کودک از مولفه‌های مهم در طراحی لباس کودکان است. این دوره برای فعالان در زمینه طراحی و تولید لباس کودک بسیار مناسب و کاربردی می‌باشد.

 • دوره کالکشن سازی

پس از کسب مهارت‌های لازم برای خلاقیت، ایده پردازی و دانش دیزاین انواع لباس‌ها حال نوبت به این می‌رسد که  طراح لباس بتواند یک کالکشن لباس را بر اساس هدف و ایده  نهایی طراحی کند. لوک‌های یک کالکشن از نظر رنگ، حس و حال، فرم و.. با هم ارتباط دارند و طراح موظف است این هماهنگی بین لوک‌ها را در هنگام  طراحی ایجاد کند. شما پس از گذراندن  این دوره مهارت لازم برای بستن کالکشن را کسب خواهید کرد.

 • دوره مولاژ

 

 • دوره نرم افزار مارولوس و کلوتریدی

در دنیای مدرن امروز داشتن مهارت‌های دیجیتال برای حرفه‌ای بودن در هر شغلی ضروری است و طراحی مد و لباس نیز از این قاعده مستثنی نیست. نرم افزار‌های مارولوس و Clo3d دو نرم افزاری هستند که طراحان حرفه‌ای برای ارائه دقیق طرح‌ها و ایده‌های خود از آن استفاده می‌کنند تا درصد خطا را در اجرای محصول به حداقل برسانند.

 • زبان تخصصی مد و فشن

اینستاگرام موسسه دیبارت

آموزشگاه طراحی لباس دانش آرا

آموزشگاه طراحی لباس دانش آرا به عنوان اولین آموزشگاه تخصصی مد و لباس اصفهان با برگزاری دوره ها و ورکشاپ های تخصصی مد و لباس در خدمت هنرجویان علاقه مند به این عرصه می باشد.

 • دوره آموزشی طراحی مد و لباس
 • ورکشاپ حضوری
 • دوره مجازی نرم افزار مارولوس

دروس مشترک در طراحی پارچه و طراحی لباس:

مبانی هنر های تجسمی        اشنایی با هنر در تاریخ

کارگاه طراحی پارچه                اشنایی با هنرهای سنتی ایران

کارگاه عکاسی پایه                کارگاه طراحی بافت مقدماتی

کارگاه طراحی چاپ مقدماتی

اشنایی با رشته های هنر معاصر

طراحان لباس از راه‌های متنوع و متفاوتی می‌توانند کار کنند، برای مثال آن‌ها می‌توانند به شکل تمام وقت در خانهٔ طراحان که متعلق به صاحبان طرح هاست برای یک مد خاص یا به صورت انفرادی یا به عنوان بخشی از یک گروه کار کنند.طراحان مستقل روی طرح‌های خودشان کار می‌کنند و پس از اتمام کار، طرح‌های خود را به خانه‌های مد یا به‌طور مستقیم به مغازه‌ها و تولیدی‌های لباس می‌فروشند و لباس‌هابرچسب خریدار طرح را می‌خورند. برخی از طراحان برچسب‌های خودشان را می‌سازند که تحت آن طرح‌هایشان با نام خودشان در بازار عرضه می‌شوند.
شماره تماس واحد مشاوره : ۳۶۶۰۵۱۵۱- ۰۳۱

شماره تماس واحد آموزش : ۳۶۶۰۵۱۱۸-۰۳۱

وبسایت   اینستاگرام   تلگرام

آموزشگاه طراحی لباس صدر اندیشه اصفهان

آموزشگاه طراحی لباس صدر اندیشه در تلاش است که بهترین و کامل ترین و به روز ترین دوره های طراحی لباس را به هنرجو های خود ارائه دهد.در آموزشگاه طراحی لباس اصفهان دوره های آموزشگاه طراحی لباس صدر اندیش شامل کامل ترین سر فصل های روز دنیا است.

آموزشگاه طراحی لباس در اصفهان می‌تواند مسیری جذاب و خلاقانه باشد. علاوه بر این، با رشد صنعت پوشاک در ایران، این هنر، پتانسل زیادی برای کسب درآمد بالا دارد.  شما برای موفقیت در کلاس طراحی لباس با مدرک بین المللی و یا آموزش طراحی دوخت لازم است تمرین مداوم و تفکری خلاق داشته باشید. علاوه بر این، کیفیت آموزش و ارائه مدرک معتبر را نباید نادیده گرفت.  دوره طراحی لباس فنی و حرفه ای اصفهان یک دوره استاندارد و بین المللی است. ما در آموزشگاه تخصصی صدراندیشه با مجرب ترین اساتید و به روز ترین متدهای روز دنیا اقدام به برگزاری دوره و آموزش طراحی لباس در اصفهان با مدرک فنی و حرفه ای کرده ایم. برای اطلاع دقیق از نحوه برگزاری دوره می توانید با ما در ارتباط باشید.

سر فصل های آموزشگاه :

 • طراحی فیگور  ۱۰ جلسه ۳ ساعته
 • طراحی لباس ۱۶ جلسه ۳ ساعته
 • رنگ شناسی ۸ جلسه ۳ ساعته
 • دوخت تزئینی ۸ جلسه ۳ ساعته
 • خلاقیت با پارچه ۱۲ جلسه ۳ ساعته

دوره طراحی لباس به صورت کارگاهی برگزار می شود و مباحث تئوری و عملی در هر جلسه به صورت کامل و دقیق به هنرجو ارائه می شود. در هر جلسه متناسب با مباحث تدریس شده تمرینات خاصی برای هنرجویان در نظر گرفته می شود که در طول هفته باید کار کنند و برای جلسه بعد تحویل دهند. علاوه بر این، تمرینات ارائه شده در حضور هنرجویان دیگر و مدرس می باشد تا تمامی نکات مثبت و منفی کار مورد بحث قرار گیرد. این دوره پیش نیاز خاصی لازم ندارد و به صورت جامع تمامی موارد و نکات مربوط به بازار کار آموزش داده می شود.

جدول هزینه و مدت آموزش زراحی لباس در اصفهان

نام دوره تعداد جلسات ساعت دوره قیمت
 آموزش طراحی لباس ۹ ماهه ۳ساعت حضوری ۱۵,۰۶۰,۰۰۰
 کلاس طراحی لباس ۶ ماهه خصوصی ۳۰,۰۰۰,۰۰۰

سرفصل های خیاطی مقدماتی
۱_الگوی اولیه بالاتنه
۲_دامنها(دامن راسته،دامن فون ، ۳_دامن ماهی،دامنهای کلوش)
۴_یقه های گرد ،خشت ،دلبر،هفت
۵_آستین(آستین ساده،آستین چین دار)
۶_انتقال پنس(دکوب سرشانه،دکوب پهلو،دکوب حلقه(مدل عصایی))

 

جلسات لباس شب و عروس
۱-انواع دامن عروس
۲-فنرو کاپ گذاری،آستر و لایه کاری (باکس دوزی)
۳-دراپ،کرفیله و اپلیکه کردن
۴-انواع ژپون
۵-اکسسوری عروس(شنل،انواع شیفون،دستکش و …)
۶-یقه های دکلته،انواع دلیکت،شرت اسلیو،هالتر و ژوزفین

 

آموزش طراحی شال و روسری با فتوشاپ و ایلوستریتور

فصل اول:مقدمه ای بر مبحث شال و روسری
درس ۱)مبانی طراحی شال و روسری
درس۲)مقدمه ای بر مبحث شال و روسری
درس۳)آشنایی با چاپ شال و روسری
فصل دوم:طراحی شال و روسری
درس۴)آشنایی با نکات فنی و تخصصی اولیه در طراحی شال و روسری
درس۵)شروع طراحی در فتوشاپ و ایلوستریتور
درس ۶)انواع مختلف سبک و ترکیب بندی در طراحی شال و روسری
درس۷)ترسیم حاشیه شال و روسری در فتوشاپ و ایلوستریتور
درس۸)ساخت پترن در فتوشاپ
درس۹)ساخت پترن در ایلوستریتور
درس۱۰)اجرای یک نمونه روسری در فتوشاپ
درس۱۱)ساخت پالت رنگی روسری در ایلوستریتور
درس۱۲)نکاتی برای خروجی گرفتن نهایی پیش از چاپ
درس۱۳)استفاده از موکاپ های آماده و پرزنت کامپیوتری

 

شماره تماس : ۰۹۹۳۳۸۳۱۶۸۰۰۳۱۳۶۲۹۶۷۳۲

آدرس: اصفهان بر خیابان محتشم کاشانی روبروی کوچه ۴۲ – پلاک ۱۵ – آموزشگاه فنی و حرفه ای صدر اندیشه

وبسایت  ایستاگرام 

آموزشگاه طراحی لباس صنعت و معدن

 

دوره طراحی لباس در اصفهان که توسط مرکز آموزش خانه صنعت و معدن برگزار می‌شود کاملا به صورت آنلاین و تعاملی بوده و به صورت جامع از مبتدی تا پیشرفته آموزش داده می‌شود.

این دوره مناسب افرادی است که در خارج از تهران سکونت دارند و یا علاقه مندانی که در تهران حضور دارند اما امکان آمدن به کلاس حضوری را ندارند. از این طریق هنرجویان به راحتی خواهند توانست در هر مکان جغرافیایی که حضور دارند، تنها با اتصال به اینترنت در کلاس شرکت نمایند.

آموزشگاه طراحی لباس در اصفهان کاملا به صورت آنلاین برگزار شده و با مجازی متفاوت است. برخی از افراد تصور می‌کنند که مجازی همان آنلاین است در صورتی که اصلا چنین نیست.

در کلاس طراحی لباس آنلاین، استاد از آموزشگاه، سر کلاس حضور دارد و حضور دانشپذیران نیز در کلاس الزامی است. زیرا علاوه بر اینکه فیلم از قبل تهیه شده با کیفیت برای آنها پخش می‌شود، بعد از تموم شدن فیلم نیز، استاد به رفع اشکال و سوالات دانشپذیران می‌پردازد.

در نتیجه نبودن هنرجو سر کلاس باعث می‌شود مبحث درسی ناتمام بماند. همچنین در کنار استاد یک استادیار نیز سر کلاس حاضر می‌شود. استادیار از کلاس به صورت ۲۴ ساعته پشتیبانی می‌کند و دانشپذیران نیز می‌توانند برای رفع مشکلات خود از استادیار کمک بگیرند. در پایان دوره طراحی لباس نیز با ارائه ژوژمان مدرک معتبر ارائه خواهد شد. در ادامه با سر فصل های آموزشگاه طراحی لباس صنعت و معدن اشنا میشوید

 • آشنایی با طراحی فیگور

اساس و پایه طراحی لباس این است که شما ابتدا بتوانید یک مانکن رسم کنید. در این ترم مانکن را در نمای سه رخ، تمام رخ، نیم رخ خواهید آموخت. همچنین با انواع یقه، آستین، پیراهن، دامن، شلوار، چگونگی رسم چین و چروک روی لباس ها آشنا خواهید شد.

علاوه بر آن نحوه رسم چهره را نیز در این ترم فرا می‌گیرد. هدف از این آموزش این است که بتوانید نسبت به چهره و حتی موهای اشخاص برای آنها لباس طراحی کنید.

 • رنگ شناسی تخصصی و جنسیت سازی روی کاغذ

پس از آنکه نحوه رسم مانکن را به طور کامل یاد گرفتید، در این ترم با رنگ شناسی و مخلوط کردن رنگ ها با هم آشنا می‌شوید. نحوه ست و ترکیب کردن رنگ ها در حرفه طراحی لباس بسیار مهم است تا بتوانید بر اساس رنگ پوست، علایق مشتری و فصل مورد نظر، رنگ ها را انتخاب کنید و یک اثر زیبا و جذاب خلق نمایید.

علاوه بر آن در ترم دو با ایرادات اندامی آشنا خواهید شد که بتوانید در ترم بعد بر اساس آن لباس طراحی کنید. شما آموزش خواهید دید که چگونه جنسیت یک لباس را روی کاغذ پیاده سازی کنید از جمله: ساتن، مخمل، جیر، حریر، دانتل، گیپور و …

 • خلاقیت در طراحی لباس

داشتن خلاقیت در طراحی لباس یک عنصر حیاتی است که در این ترم به آموزش آن پرداخته می‌شود. شما در این ترم موارد زیر را آموزش می‌بینید:

 1. چگونه یک لباس را طراحی کنید.
 2. چگونه از منابع اطرافتان ایده بگیرید.
 3. چگونه بر اساس هر اندام لباس طراحی کنید و در ژوژمان خود یک لباس آماده ارائه نمایید.

اگر خودتان کار خیاطی را بلد باشید، می‌توانید طرحتان را به راحتی بدوزید. اما اگر بلد نیستید می‌توانید با یک خیاط همکاری کنید و تشکیل یک گروه بدهید. اغلب هنرجویان ما در این ترم شروع به کار حرفه‌ای می‌کنند.

 • اکسسوری و تزئینات روی لباس

در این ترم که جذاب ترین ترم آموزش طراحی لباس در اصفهان محسوب می‌شود، با دوخت انواع اکسسوری ها روی لباس و پارچه آشنا می‌شوید تا بتوانید به وسیله آن یکسری ایرادات اندامی را بپوشانید و حتی قیمت کارهای خود را بالاتر ببرید.

 • اکسسوری و تزئینات روی لباس

در این ترم که جذاب ترین ترم آموزش طراحی لباس در اصفهان محسوب می‌شود، با دوخت انواع اکسسوری ها روی لباس و پارچه آشنا می‌شوید تا بتوانید به وسیله آن یکسری ایرادات اندامی را بپوشانید و حتی قیمت کارهای خود را بالاتر ببرید.

 • نرم افزارهای طراحی لباس

در ترم آخر دوره طراحی لباس آنلاین اصفهان شما با نرم افزار مارولوس اشنا می‌شوید. این نرم افزار یکی از بهترین برنامه های طراحی لباس محسوب می‌شود که آن را به صورت حرفه ای آموزش خواهید دید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سمت و سویی که کارهای دستی جای خود را به کارهای کامپیوتری داده‌اند، اغلب کارخانه ها و مزون ها نیز به نرم افزارهای طراحی لباس روی آورده اند پس بهتر است این ترم تمام تلاش خود را روی یادگیری نرم افزار بگذارید تا بتوانید حرفه ای وارد بازار کار شوید.

برای اطلاع بیشتر از دوره های آموزشی آموزشگاه صنعت و معدن با شماره ها و شبکه های اجتماعی آموزشگاه در ارتباط باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیاز به کمک دارید؟ با ما چت کنید!
سوالی دارید؟
سلام! جهت ارتباط با پشتیبان کلیک فرمایید
ما معمولاً در کمتر از چند دقیقه پاسخ شما را می دهیم 😉