طراحی لباس

بهترین آموزشگاه طراحی لباس در کرج

طراحی لباس در کرج

یکی از محبوب ترین و بروز ترین رشته هایی که امروزه در کرج رواج پیدا کرده رشته طراحی لباس در کرج است.

بهترین آموزشگاه طراحی لباس در کرج
بررسی بهترین آموزشگاه طراحی لباس در کرج

طراحی لباس در کرج امروزه خواهان و طرفداران زیادی دارد  زیرا جوانان امروزی برای مد و فشن ارزش زیادی قائل هستند.طراحی لباس در کرج روز به روزدر حال پیشرفت و نوآوری است و همین موضوع باعث شده که جوانان به این رشته جذب شوند.

نوشته های مشابه

در این مقاله بهترین آموزشگاه طراحی لباس در کرج را بررسی میکنیم پس با ما تا اخر مقاله همراه باشید.

طراحی لباس چیست؟

پیش از اقدام به ثبت نام در آموزشگاه طراحی لباس در کرج باید با تعریف این هنر و مواردی که قرار است در دوره طراحی لباس در کرج آموزش ببینید، آشنا شوید.

طراحی لباس هنر خلق طرح های جدید و خلاقانه به کمک ترکیب انواع جنس پارچه رنگ ها و اشکال هندسی بر اساس اصول زیبایی شناسی، جهت تولید یک لباس مطابق با فرهنگ شرایط اجتماعی و سلیقه مشتریان می باشد. شخصی که طراحی لباس را فرا می گیرد باید خلاقیت و علاقه کافی برای طراحی را داشته باشد تا بتواند پس از اتمام کلاس طراحی لباس کرج در مسیر شغلی خود به موفقیت برسد.

آموزشگاه طراحی لباس فنان

آموزشگاه طراحی لباس فنان در کرج

آموزشگاه طراحی لباس در کرج
موسسه آموزشی فنان در کرج

سرفصل های کلاس طراحی لباس در کرج آموزشگاه فنان

۱.طراحی فیگور

آموزش فیگور طراحی لباس خود به ۲ بخش اندام و لباس تقسیم میگردد:

 • طراحی اندام

در طراحی اندام به شما عزیزان،ترسیم اندام های استخوانی یا ماهیچه ای، آموزش طراحی سروصورت، دست و پا،حجم دهی بدن سایه زنی بدن و چهره، طراحی اندام های مثلثی،گلابی، مستطیلی و … آموزش داده خواهد شد.

 • طراحی لباس

در طراحی لباس نیز آموزش ترسیم پیراهن،شلوار،یقه،آستین،حلقه آستین،دامن،کُـت،طراحی لباس مجلسی و … به شما نیز آموزش داده خواهد شد.

۲.مبانی طراحی لباس و رنگ شناسی

در مبانی طراحی لباس و رنگ شناسی ،هنرآموزان با عناصر بصری و انواع رنگ ها آشنا می شوند. مبانی طراحی لباس بدون شک چیزی که در تمام هنرهای تجسمی به چشم می خورد،مبانی می باشد.

 

۳.طراحی لباس با متریال های مختلف(جنسیت سازی پارچه)

در ابتدا آشنایی با جنس های پارچه مثل: لی ، چرم ، دانتل ، گیپور ، خز ، پارچه های نخی ، ساتنی ، و … آشنا خواهید شد و در ادامه با جنس های مختلف پارچه مشغول طراحی خواهید شد.

 

۴.طراحی لباس صحنه و نمایش و مشاغل

علاقمندان عزیز همانطور که اسم عنوان مشخص می باشد، طراحی لباس های مربوط به صحنه های نمایش و مهم تر از آن آموزش طراحی لباس ها یا یونیفورم های مشاغل مختلف که این روزها بسیاری از کسب و کارها به نوع پوشش کارمندان و پرسنل خود، نظم و یکدست بودن نوع پوشش آن ها اهمیت می دهند که این روزها طراحان پوشاک از سفارش محصولات زیادی برای سازمان هاو مشاغل خصوصی برخوردار هستند.

۵.الگو سازی لباس بروش مولر

(*مولا: روش مولر در اصل مربوط به کشور آلمان می باشد و در زبان آلمانی دو حرف پایانی هر کلمه که به  er  ختم میگردد آ تلفظ می شود، پس تلفظ صحیح آن مولا می باشد ، اما چون این نام مرسوم گردیده پس شما هم همان مولر تلفظ کنید:-) نکته ای بود که دوست داشتم زمانی که شما عزیزان این مقاله رو مطالعه می کنید ریشه نام این روش را بشناسید و بدانید که اصل این نام به کجا متعلق بوده)

در این روش هنرآموزان عزیز کشیدن الگوی لباس روی کاغذ را آموزش می بینند سپس بواسطه الگو کشیده شده، آن را روی پارچه قرار داده و پارچه را برش می دهند و آماده دوخت می شود.

چون متد مولر آلمانی هست و به اندام ایرانی ها بیشتر شباهت داشته، به این دلیل از متد مولر استفاده و تدریس میشود.

*برای آن دسته از دوستانی که وسواس دارن ونیاز به پرو ندارن و فیت بدن هست، از روی کتاب هاکوپیان تدریس خواهد شد.

۶.طراحی لباس بر اساس سبک و ملل

شما عزیزان با سبک پوشش ملت های مختلف  مانند: هندی، آفریقایی، آمریکایی، اسپانیایی، افغانی و … آشنا خواهید شد که در نهایت آموزش سبک های ملل مختلف به شما کمک خواهد کرد تا در طراحی های خود ار آن ها الهام گرفته و بتوانید یک طرح منخصربفرد و طبق سلایق متفاوت طراحی نمایید.

۷.پارچه سازی

جواهر دوزی، رُبان دوزی، رنگ آموزی روی پارچه، گلدوزی، آموزش بافت پارچه، بافت زیر و رو مثل بافت گلیم ، در یک کلام  یعنی توانایی این که طراحی خود را  روی پارچه بدوزیم .

۸.طراحی لباس با نرم افزار

ما حصل کلیه آموزش ها که در نهایت منجر به صرفه جویی در خرید مقواها، مداد رنگ و … که هزینه می باشد که میتوانید با یادگیری و استفاده از نرم افزار برای همیشه  برخی هزینه ها را که میتوان تمام آن ها را در یک نرم افزار پیاده نمایید.

به عنوان مثال:

خرید گواش های رتگ برای تهیه رنگ های اصلی و ثانویه که براحتی با یک جستجوی ساده در اینترنت میتوانید تمامی کد رنگ ها را یافته و به طرح خود رنگ های دلخواه را دهید.

ولی در نهایت پیش نیاز اموزش استفاده از نرم افزار آموزش کامل و تسلط شما در ۷ مبحث قبل می باشد. ممنون که تا انتها ما را همراهی نمودین و امیدوارم که از مطالب نهایت استفاده را کرده باشید.

دانستن لیست این وسایل به شما کمک می کند تا برآورد هزینه کلاس طراحی لباس در کرج را با دقت بیشتری انجام دهید و بودجه مورد نیاز خود را تعیین کنید.

اگر در کلاس طراحی لباس کرج آموزش به کمک نرم‌افزار انجام شود، شما به یک لپ تاپ و فایل نصبی نرم افزار مورد نیاز و یک کاغذ و خودکار احتیاج دارید؛ چرا که تقریبا تمامی فعالیت های شما به صورت دیجیتالی و در نرم افزار انجام می شود.

در صورتی که متد آموزشی آموزشگاه طراحی لباس در کرج به صورت سنتی و اصولی باشد و لوازم فیزیکی بیشتری نیاز دارید که در ادامه لیستی از آن ها را بیان می کنیم.

 

 • کاغذ و دفتر
 • انواع مقوا
 • مداد رنگی های دارای تعداد رنگ های فراوان
 • انواع ماژیک طراحی
 • مداد تراش
 • پاک کن های ساده و خمیری
 • راپید
 • خودکار سفید
 • قلمو گچی و روغنی
 • مداد مخصوص طراحی
 • آبرنگ
 • پالت رنگی
 • گواش
 • پارچه
 • مانکن سوزن خور
 • قیچی و کاغذ
 • کاتر
 • سوزن
 • تخته شستی

آموزشگاه فنان در شیراز اصفهان و تهران به صورت حضوری و در بقیه قاط کشور به صردت انلاین کلاهس های آمورشی طراحی لباس را ارائه میدهد.

آموزش طراحی لباس در کرج
بررسی بهترین آموزشگاه طراحی لباس در کرج

آموزشگاه طراحی لباس در شیراز

آموزشگاه طراحی لباس در تهران

آموزشگاه طراحی لباس در  اصفهان

کلاس طراحی لباس در کرج فنان شامل طراحی انواع اندام ها،مبانی طراحی لباس،الگو بروش مولر و آموزش کامل نرم افزارها و عکاسی با موبایل.بهمراه مدرک معتبر

مدرک بین المللی طراحی لباس در کرج

در کلاس و آموزش طراحی لباس در کرج ، هنرجویان طراحی لباس فنان  پس از گذراندن دوره میتوانند به صورت اختیاری نسبت به دریافت مدرک بین المللی پایان دوره طراحی مُد و لباس اقدام نمایند.

علاقمندان میتوانند مدرک بین المللی  GRS تحت لیسانس کشور انگلستان و اتحادیه اروپا که از معتبرترین مدارک ارائه شده در سطح بین المللی میباشد را دریافت نمایند .

لینک سایت :   www.grsgroupeu.com

بازار کار طراحی لباس در کرج

قبل از هر کاری و انتخاب هررشته ای هر شخص به آینده شغلی آن رشته فکر میکند.چرا که هزینه و زمانی که صرف یادگیری میشود بسیار با اهمیت است و باید به درآمد زایی برسد.

قبل از ثبت نام در آموزشگاه طراحی لباس در کرج باید تحقیق کنید که هر آموزشگاه طراحی لباس در کرج تا چه حد به رشد شما کمک میکند.

پس قبل از ثبت نام در آموزشگاه طراحی لباس در کرج به اینکه پس از اتمام دوره شما را برای فرصت های شغلی اماده میشوید یا خیر توجه کنید.

نمونه کار های هنرجو های آموزشگاه طراحی لباس در کرج

برای اطلاع بیشتر از کلاس ها به صفحات مجازی آموزشگاه طراحی لباس فنان مراجعه کنید.

وبسایت   اینستاگرام   واتساپ

شماره های تماس :

آموزشگاه طراحی لباس در کرج آکادمی وستا

برگزار کننده دوره های تخصصی طراحی لباس در کرج 

ما در وستا همیشه پذیرای هنر جویان فعال و علاقمند هستیم.

برای شرکت در دوره های طراحی لباس در کرج  آکادمی وستا نیاز به دانش خاصی نیست. تنها با کمی علاقه و پشتکار می توانید زیر نظر اساتید حرفه ای ما در دوره های مبتدی تا پیشرفته طراحی هر آنچه که برای ورود به بازار کار نیاز است را فرا گیرید.

طراحی لباس در کرج بخشی از هنر است که به تولید و ساخت انواع لباس و دیگر اکسسوری های مورد نیاز می پردازد. هنر طراحی لباس فرآیندی بسیار دقیق از انتخاب یک طرح تا مراحل پایانی دوخت و ارائه لباس می باشد.
امروزه در دانشگاه ها رشته ای به عنوان رشته طراحی لباس ارائه می شود که هدف اصلی آن آموزش انواع تکنیک ها و مهارت های این رشته به صورت تئوری و آکادمیک می باشد.
طراحی نمودن لباس در گام اول با نحوه تهیه لباس در ارتباط است و در گام دوم به نوع اکسسوری ها و ست کردن آنها با لباس های مختلف اشاره دارد. یک طراح لباس برای اینکه بتواند بهترین طراحی ها را ارائه دهد، لازم است تا مسائل اجتماعی و فرهنگی را در نظر داشته باشد و با توجه به شرایط موجود جامعه و سنت های پیرامون اقدام به طراحی نماید.
طراحی لباس در کرج رشته ای است که می توان در آن تمام تکنیک ها و مهارت های لازم مربوط به دوخت و دوز، نقاشی و ایده پردازی به افراد علاقه مند آموزش داد تا آنچه را که در ذهن دارند به راحتی بر روی کاغذ پیاده کنند.
حرفه طراحی لباس در کرج به دو بخش اصلی تقسیم می شود:

 • دوخت سفارشی
 • پوشاک آماده

مجموعه دوخت سفارشی :این مجموعه به مشتریان خاص مانند هنرمندان و سلبریتی ها اختصاص دارد که کاملاً متناسب با سایز آن ها، لباس دوخته می شود. این گونه لباس ها فاقد برچسب قیمت می باشند.

مجموعه پوشاک آماده : مجموعه پوشاک آماده بر اساس اندازه های استاندارد تولید شده و برای عموم مردم جامعه قابل ارائه می باشد. مجموعه پوشاک آماده برای تولید انبوه بسیار مناسب می باشد زیرا سایز استاندارد در آن ها به کار رفته است.
طراحی پوشاک آماده خود نیز به دو بخش، مجموعه طراح و مجموعه تولید انبوه دسته بندی می شود. مجموعه طراح دارای کیفیت بالاتری است که به منظور تبلیغ برای مجموعه تولید انبوه عرضه می شود.

عناصر طراحی لباس
پارچه
مهم ترین عنصر در بحث طراحی لباس، پارچه می باشد. پارچه عموما بر اساس سلیقه مشتریان و روحیات آن ها انتخاب می شوند. طبیعتا در شرایط آب و هوایی مختلف لازم است تا از جنس پارچه متناسب استفاده گردد. توجه به جنس و چاپ پارچه بسیار مهم می باشد.
الگوها
الگو ها می توانند چارچوب اصلی لباس را تشکیل دهند. طرح مد نظر طراح پس از سایزبندی به الگو تبدیل می شود تا به راحتی بتوان آن را بر روی پارچه منتقل کرد. الگو خود از چندین بخش تشکیل شده است که با دوختن درزها به یکدیگر می توان نمونه اولیه لباس را به دست آورد.
اندازه گیری
یک طراح باید بتواند با علم اندازه گیری آشنا باشد و با دقت این کار را انجام دهد تا خروجی کار بسیار شیک و تمیز گردد. زیرا طراحی لباس بسیار مهم می باشد که لبای دوخته شده شما دقیقا مطابق با اندازه های بدن شخص تهیه شده باشد
ایده پردازی
به منظور ایجاد بهترین طراحی و ارائه لباس لازم است تا خلاقیت زیادی به کار برده شود. در واقع برای ایده پردازی و شکوفایی خلاقیت نیاز به ابزار های مختلفی است. این ابزار می تواند محیط پیرامون باشد تا الهام بخش گردد. این نکته مشهود است که تمام افراد از قابلیت ایده پردازی برخوردارند اما تنها باید آن ها را شکوفا کنند.

طراحی لباس زنانه:

دوره آموزش طراحی لباس زنانه در آکادمی هنر وستا به صورت یک دوره آموزشی جامع و کامل با سر فصل های بسیار کاربردی، جدید و عملی به صورت مدرن برگزار می شود.
در واقع دوره طراحی لباس زنانه از جمله مشاغل پر درآمد و دارای جایگاه اجتماعی بالا می باشد که در بازار کار بسیار وجه بالایی دارد. در این دوره دانشجو در حال آموزش باید از ویژگی هایی برخوردار باشد و قابلیت ها و توانایی هایی را به دست آورد تا بتواند به خوبی این دوره را پشت سر گذاشته و گواهی پایان دوره را دریافت نماید.
از جمله این توانایی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

طراحی لباس زنانه
آشنایی کامل با انواع سبک های رایج لباس
روانشناسی تخصصی رنگ در لباس زنانه
آگاهی دقیق و کامل از انواع جنسیت، بافت و پارچه لباس های زنانه
رفع عیوب اندامی در طراحی لباس زنانه
توانایی ایده پردازی و خلاقیت در طراحی لباس زنانه
خلق لباسی شایسته در صنعت مد و پوشاک
آموزش مواردی در دوره طراحی لباس زنانه از الزامات این دوره می باشد که دانشجو باید تماماً فرا گیرد. تعدادی از مباحث این دوره را نیز در اینجا ذکر کرده ایم.
تناسبات طولی و عرضی اندام زنانه
طراحی و تناسبات چهره
طراحی اسکلت و استخوان بندی اندام زن
طراحی ماهیچه ای اندام زن
طراحی فرم های دست های زن
طراحی از فرم های پا
طراحی مدل های لباس زنانه
اندام استاندارد زنانه
سیلوئت اندام
تعادل
تناسبات
خطاهای بصری
انواع خطوط در طراحی لباس
علاوه بر موارد بالا، در مورد مباحث انواع بافت و جنس پارچه ها، شناسایی انواع پارچه از درجه اتو و برش، انواع الیاف و انواع پارچه های چرمی، مخمل، حریر، جین و… به طور کامل صحبت خواهد شد.

طراحی لباس مردانه :

همان طور که می دانید رشته طراحی لباس از پر طرفدارترین بخش های صنعت مد و فشن به شمار می رود. در این حین علاوه بر طراحی لباس زنانه، طراحی لباس مردانه نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. زیرا به طور طبیعی نیمی از جمعیت را آقایان تشکیل داده اند که اصلاً به مد و پوشش مناسب بی تفاوت نیستند.
دوره آموزش طراحی لباس مردانه در آموزشگاه آکادمی هنر وستا یک دوره کامل با استاندارد آموزشی بروز بوده که در آن به مباحثی چون طراحی آناتومی اندام مردانه، طراحی پیراهن مردانه، طراحی شلوار مردانه، طراحی کت و شلوار مردانه، رنگ شناسی تخصصی لباس، طراحی فیگوراتیو اندام و صورت آقایان، طراحی اسکلت اندام و ماهیچه ای اندام آقایان، تدابیر خطی و رفع عیوب اندامی و همچنین مبحث استایلینگ پرداخته می شود.

 

مبحث سیلوئت در طراحی لباس مردانه

سیلوئت یا تصویر کلی و یکپارچه بدن دارای ۶ دسته هستند:
اندام های مثلت واژگون
اندام های مثلت
اندام های ساعت شنی
اندام های مستطیل
اندام دایره
اندام لوزی
دردوره طراحی لباس مردانه به مبحث مهم سیلوئت اندام به دقت و به طور کامل پرداخته می شود. همچنین در مبحث اندام شناسی طراحی لباس مردانه به تشریح اندام های گلابی شکل، اندام های مثلث وارونه، طراحی پوشش شلوار برای پاهای پرانتزی، اندام مستطیلی شکل، اندام های لوله ای، رنگ بندی مناسب این اندام ها، طراحی لباس برای اندام سیبی شکل و اندام ساعت شنی به صورت ایده و تصویر سازی به خوبی پرداخته شده است.

وبسایت   اینستاگرام

تلفن : ۰۲۶۳۳۵۰۳۳۳۴ | ۰۹۳۵۲۱۶۵۳۳۸
آدرس : کرج ، درختی ، بین عطار و حافظ ، ساختمان گارنت ، طبقه ۷ ، واحد ۷۰۶

آکادمی طراحی لباس در کرج جعفرزاده

 

آکادمی طراحی لباس در کرج جعفرزاده توسط زهرا جعفرزاده مدرس دانشگاه و رتبه برتر کنکور هنر با پس از داشتن ۱۰سال سابقه تدریس در دانشگاه ها با هدف تحول در بازار پوشاک و تحول در صنعت مد و لباس و ارتقا این هنر در کشورمان با بهره گیری از آموزش های نوین و بروز در سطح دنیا تاسیس شد.

هدف این موسسه خدمت به تمام علاقه مندان به دنیای مد و فشن و طراحی پارچه های منحصر به فرد و طراحی لباس می‌باشد.

امید است با همراهی و نظر دهی شما عزیزان در این زمینه هر چه بیشتر به اهداف ارزشمند مان دست یابیم.

دوره های آموزش طراحی لباس در کرج جعفرزاده با سر فصل های زیر ارائه میشود

 • طراحی اکسسوری (کیف و کفش )
 • جنسیت سازی لباس
 • اسکچ
 • دوره آموزش رنگ شناسی
 • جنسیت سازی با سیاه قلم
 • آموزش طراحی اناتومی
 • دوره جامع طراحی لباس
 • طراحی لباس vip
  شامل
 1. آموزش بیزینس فشن مقدماتی
 2. آموزش بیزینس فشن پیشرفته و کوچینگ دانشپذیر برای راه اندازی کسب و‌کار شخصی به صورت مجازی و حضوری
 • دوره های تخصصی فشن
 1. استایلینگ
 2. بیزینس فشن مقدماتی
 3. بیزینس فشن پیشرفته

دوره های نرم افزار

 • طراحی لباس با آیپد
 • مارولوس
 • تنظیم پورتفولیو

 

آدرس: کرج مهرشهر بلوار ارم جنب سه راه شهرداری ساختمان اداری تجاری آمیتیست طبقه ۵ واحد ۵تلفن: ۰۲۶۳۴۲۳۶۵۷۰
موبایل: ۰۹۱۲۸۶۰۷۶۰۰
ایمیل: info@jafarzadehmode.com

وبسایت   اینستاگرام

آموزشگاه طراحی لباس در کرج هنر پارس

مختصری در مورد آموزش طراحی لباس:

دوره  آموزش طراحی لباس حرفه ای و تضمینی، ویژه بازارکار هدف از دوره جامع طراحی لباس تسلط کامل هنرجو به طراحی انواع فیگور در جهات مختلف، طراحی انواع لباس خلاقیت، رنگ شناسی و یادگیری انواع جنسیت سازی می باشد، در پایان دوره هنرجو برای بازار کار آماده می گردد. در ادامه با جزئیات و سرفصل های آموزشی دوره طراحی لباس آشنا می شوید.

آموزشگاه طراحی لباس در کرج آکادمی هنر پارس، دوره طراحی لباس را به صورت حرفه ای و تضمینی، ویژه بازار کاربرگزار می‌کند.
هدف از دوره جامع طراحی لباس تسلط کامل هنرجو به طراحی انواع فیگور در جهات مختلف، طراحی انواع لباس خلاقیت، رنگ شناسی و یادگیری انواع جنسیت سازی می باشد، در پایان دوره هنرجو برای بازار کار آماده می گردد. سرفصل های دوره طراحی لباس آکادمی هنر پارس به شرح زیر است:

 • مبانی ترسیم خط و احجام و سایه روشن
 • اصول طراحی مانکن هندسی
 • طراحی مانکن از جهات مختلف (نیم رخ- سه رخ – تمام رخ)
 • طراحی مانکن های حرکتی
 • طراحی مو ، چهره و اجزای آن
 • طراحی دست و پا و کفش
 • چین و چروک ها روی لباس
 • طراحی انواع لباس و مدل های خلاقانه
 • طراحی لباس فرم بر اساس لوگو
 • کانسپت و ترکیب بندی در طراحی لباس
 • آشنایی با چرخه رنگ و تونالیته های رنگی
 • رنگ بدن ، صورت و مو
 • جنسیت سازی انواع پارچه
 • پارچه های طرح دار (چهارخونه ، گلدار ، راه راه)
 • طراحی اکسسوری

چرا آکادمی هنر پارس ؟

 • امکان قسط بندی دارد.
 • مدت زمان دوره آموزشی بستگی به این دارد که هنرجو هفته ای چند جلسه در کلاس ها شرکت کند.
 • کلاس ها به صورت نیمه خصوصی و با شهریه عمومی بوده و تاریخ شروع دوره های آموزشی به اختیار خود هنرجو است و نیازی به انتظار برای تکمیل ظرفیت کلاس توسط هنرجو نیست.
 • مدت زمان دوره آموزشی نامحدود بوده و کلاس ها تا پایان آموزش سرفصل ها توسط مدرس و تایید امضای هنرجو ادامه خواهد داشت، همچینین برای هنرجویان کارت پشتیبانی ۵ ساله صادر میگردد که میتوانند از تمامی امکانات موسسه پارس به مدت ۵ سال به صورت رایگان استفاده کنند.
 • ساعت کاری اکادمی پارس ۹ الی ۱۸:۳۰ تمام روزهای هفته بوده ، روزها و ساعات کلاس به اختیار هنرجو است و عزیزان میتوانند با توجه به شرایط خود ساعات و روزهای کلاس خود را انتخاب کنند.

نمونه کار هنرجو های آکادمی هنرپارس

 

 

مجتمع فنی تهران نمایندگی البرز

مجتمع فنی تهران نمایندگی البرز به عنوان بزرگترین مرکز برگزاری دوره های آموزشی تخصصی استان فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در حال حاضر در سه ساختمان آزادگان، فردیس و هشتگرد بطور گسترده با حضور اساتید مجرب و کادری آموزش دیده در حال ارائه خدمات آموزشی بصورت حضوری و آنلاین می باشد.

مجتمع فنی تهران نمایندگی البرز آمادگی لازم جهت ارائه خدمات آموشی به سازمانها، ادارات و مدارس را نیز دارد.

  نگرش جهانی به صنعت پوشاک، طراحی مد و طراحی دوخت وملزومات جانبی و تطبیق آنها با نیازهای جامعه ایرانی و ضرورت نیاز به وجود کارگاه های تخصصی مدرن و بر اساس استاندارد های بین المللی سبب شده است دپارتمان فناوری مد و پوشاک مجتمع فنی تهران اقدام به برگزاری این  دوره ها نماید . این دپارتمان در تلاش است تا با پیاده سازی آموزش های استاندارد و به روز جهانی و با استفاده از کارگاه های مجهز گامی موثر در تربیت طراحان لباس و دوستداران صنعت مد داشته باشد بگونه ای که علاقمندان بتوانند این حرفه را در قالب کسب وکار به کار بگیرند.

اگر به آموزش دوره های طراحی لباس در کرج علاقه مند هستید و میخواهید اصولی و علمی آنرا فرا بگیرید، پیشنهاد ما این است که در اولین گام باید در دوره طراحی لباس مقدماتی شرکت کنید و پس از آموزش اصول اولیه برای ادامه و تکمیل آموزش وارد دوره طراحی لباس تخصصی پیشرفته شوید. این دوره مقدمه ای برای ورود به دنیای حرفه ای طراحی لباس می باشد. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا بهترین آموزش را در کمترین زمان ممکن، با ساده ترین بیان و به روزترین روش های موجود در دسترس همه قرار دهیم.
در دوره طراحی لباس مقدماتی به مدت ۱۹۲ ساعت، مباحث زیر آموزش داده می شود

 شناخت و کاربرد رنگ در طراحی و مبانی هنرهای تجسمی (۳۶ساعت):

شناخت اصلی عناصر اولیه دنیای تجسمی مانند نقطه، خط، سطح

 آشنایی با عناصر پایه هنرهای تجسمی مانند نقطه، خط، سطح، حجم، شکل، بافت و تیرگی- روشن، فضا، تعادل، حرکت، ، ضرباهنگ (ریتم)، ، تناسب، کنتراست و ترکیب
آشنایی با پرسپکتیو خطی و جوی
آشنایی با اصول اولیه رنگ
تعریف واژه رنگ، اجزای ماده رنگی
رنگ های آکروماتیک و کروماتیک، هارمونی رنگ
واقعیت رنگ و اثر رنگی، آشنایی با دایره رنگ
رنگ های درجه یک ،درجه دو و درجه سه
ضاد مکمل، تضاد تیرگی و روشنایی، تنالیته رنگی، تضاد گرم و سرد
اصول تضاد اشباع (کم کردن اشباع با رنگ سفید، سیاه و خاکستری)
فام رنگی و آشنایی با تضاد رنگ به خودی خود
تضاد همزمانی رنگها (سیمولتانه(
ترکیب بندی رنگها با تکیه بر مفهوم پاساژهای رنگی
رنگ آمیزی لباسها براساس شخصیت
تاثیرات بصری و روانی رنگها
اصول ترکیب رنگها برای زیبایی بصری
آموزش طراحی آناتومی و فیگور انسان در طراحی لباس: مدت زمان آموزش (۴۲ ساعت):
شناخت اندام تفکیک آناتومی به قطعات هندسی

نسبت های طولی و عرضی اندام متناسب
شناخت استخوان و مفاصل- حرکت چرخشی اندام
طراحی اندام متعادل  فرم سه بعدی اندام و مراحل ترسیم آن (اندام در پرسپکتیو تمام رخ و نیم رخ)
ترسیم عضلات اندام ( شانه ها  تنه  دست  پا)
ترسیم جزئیات اندام
ترسیم مو
طراحی اندام آقایان
سایه و روشن زدن اندام
شکل گیری خطوط روی اندام ( عمودی- افقی)
ترسیم یک لباس ساده روی اندام و ارتباط با حرکت بدن با فرم لباس
آموزش شناخت و کاربرد خطوط در طراحی لباس ( طراحی لباس ۱) (۳۰ ساعت):
مروری بر شکل گیری خطوط عمودی و افقی روی اندام تمام رخ و سه رخ
طراحی انواع یقه ها و تاثیر آن بر اندام
طراحی انواع آستین و تاثیر آن بر اندام
طراحی انواع برش های مختلف در بالاتنه لباس و تاثیر آن بر اندام
طراحی انواع دامن و تاثیر آن بر اندام
طراحی انواع شلوار و تاثیر آن بر اندام
طراحی انواع پارچه های طرح دار و  ( بافت و جنسیت)
طراحی انواع سیلوئت در طراحی لباس- طراحی لباس با توجه به جنسیت و تاثیر خطوط و عیوب اندامی افراد با ذکر ایراد اندامی
اصول و روش های خلاقانه طراحی لباس  (۲۴ ساعت)
آموزش طراحی خلاقانه در خصوص حداقل سه مفهوم مانند طبیعت (گل، خورشید، دریا و..)، بناهای تاریخی، ادبیات، اشیاء
استفاده از تکنیکهای مختلف بخصوص تکنیکهای خلاقانه در طراحی مفهومی
اجرای طراحی مفهومی بصورت خطی و مولاژ
نرم افزار ایلاستریتور (۳۰ ساعت):
معرفی نرم افزار
استفاده از ابزار pen tool
رنگ آمیزی طرح
ترسیم لباس اصلی بصورت تفکیک شده
ترسیم اجزای لباس
سایه زدن فیگور ، لباس
طراحی پارچه برای لباس پیشنهادی
ایجاد بافت
استفاده از متن در تصویر برای معرفی  کار و شناسنامه
بازاریابی در صنعت مد  (۳۰ ساعت):
مفاهیم پایه در کسب و کار مد و پوشاک
هدف گذاری و جایگاه یابی در صنعت فشن
ارتباطات و رفتارشناسی مد
تکنیک های فروش و مذاکره

لازم به ذکر است این دوره ها به صورت ترکیبی (حضوری آنلاین) و آنلاین اجرا می شود.
اگر فردی متقاضی گذراندن حتی فقط یکی از دورس مذکور نیز باشد امکان استفاده از تک درس نیز برای علاقه مندان فراهم شده و در پایان مدرک مجتمع فنی تهران نیز تقدیم می شود.

مدارک:
نمرات دانشپذیران پس از اتمام دوره بنا به تشخیص استاد مربوطه و بر اساس کاری که ارائه می دهند ثبت می گردد ودر صورت کسب نمره قبولی مدرک مجتمع فنی تهران و وزارت علوم صادر می گردد.
جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای گذراندن دوره طراحی لباس تخصصی پیشرفته و نازکدوزی زنانه اجباری می باشد.

سرفصل های طرای لباس در کرج

 • آموزش شناخت و کاربرد رنگ در طراحی لباس و مبانی هنر های تجسمی
 • آموزش طراحی آناتومی و فیگور انسان در طراحی لباس
 • آموزش شناخت و کاربرد خطوط در طراحی لباس ( طراحی لباس ۱)
 • اصول و روش های خلاقانه طراحی لباس
 • نرم افزار ایلاستریتور
 • بازاریابی در صنعت مد

برای اطلاع بیشتر به وبسایت و صفحات مجازی آموزشگاه فنی تهران شعبه کرج مراجعه کنید

وبسایت  اینستاگرام   واتساپ 

آدرس: کرج – میدان آزادگان – روبروی مسجد مهدویه

شماره تماس : ۳۴۱۲۷ – ۰۲۶

ایمیل : alborz@mftplus.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیاز به کمک دارید؟ با ما چت کنید!
سوالی دارید؟
سلام! جهت ارتباط با پشتیبان کلیک فرمایید
ما معمولاً در کمتر از چند دقیقه پاسخ شما را می دهیم 😉